Co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu?

Niezależnie od tego, którą zakładkę wybierzesz, wszystkich nas łączą dwie rzeczy:

⇒ CHCEMY BYĆ SZCZĘŚLIWI

⇒ POTRZEBUJEMY DO TEGO PIENIĘDZY

W natłoku codziennych obowiązków zapominamy o tym, co nas uszczęśliwia. Menadżer dokłada wszystkich starań, byśmy skupili się na KPI. Dyrektor oddziału narzuca nam coraz większe plany sprzedażowe. Klienci znowu wybrali ofertę konkurencji. Do tego, trzeba gdzieś mieszkać, jeść i się ubrać.

Niestety, nie jestem w stanie zrealizować za Ciebie “majlstonsów”, wyrobić planów sprzedażowych ani przekonać klienta, że twój produkt jest lepszy. Mogę pomóc Ci w inny sposób.

⇒ Na KeepSimple.pl znajdziesz całą potrzebną wiedzę, która pomoże Ci znaleźć sens życia i odkryć, co Cię uszczęśliwia.

⇒ Z KeepSimple.pl możesz nauczyć się korzystać z pieniędzy w ten sposób, by móc żyć tak, jak chcesz i spełniać swoje marzenia.

Keep Simple składa się z dwóch części:

Przeprowadzi Cię przez finanse osobiste, od początku do końca. Zaczniesz od ustalenia Twoich celów i standardu życiowego (poziomu, na jakim pragniesz żyć), poznasz techniki planowania, sposoby zapanowania nad pieniędzmi, ochrony Twoich dochodów i Twojego majątku, korzystania z kredytów i pożyczek, radzenia sobie z podatkami i pomnażania majątku. Wszystko po to, byś mógł zaplanować w jaki sposób zakończysz swoją karierę zawodową i na jakim poziomie będziesz mógł wówczas żyć.

ZOBACZ PIERWSZY ROZDZIAŁ ELEMENTARZA FINANSÓW OSOBISTYCH

Znajdziesz tutaj dodatkowe informacje o ustalaniu celów, planowaniu, panowaniu nad pieniędzmi, ochronie Ciebie i Twojego majątku, korzystaniu z kredytów, pomnażaniu majątku i dążenia do wolności finansowej i emerytury. Ponadto, przeczytasz recenzje książek, które ukształtowały moje życie, a także moje przemyślenia na tematy powiązane z finansami osobistymi i ich głównym celem: byciem szczęśliwym.

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU

Blogów finansowych jest sporo. Dlaczego miał(a)bym czytać akurat KeepSimple.pl?

⇒ Przede wszystkim, korzystam ze źródeł. Jestem w trakcie pisania pracy doktorskiej z obszaru finansów osobistych, trzy lata spędziłem w środowisku naukowym. Korzystanie ze źródeł to dla mnie podstawa. Wszystko, co przeczytasz na KeepSimple.pl, opiera się na badaniach przeprowadzanych na całym świecie lub pochodzi od uznanych (w świecie) ekspertów.

⇒ Staram się pisać prostym językiem, ale nie upraszczam. Pozwól, że wyjaśnię to na przykładzie. Na KeepSimple.pl nie przeczytasz, że kredyty są złe. Przeczytasz, że kredyt to narzędzie, takie jak np. młotek. Jeżeli umiesz z niego korzystać, może się okazać bardzo pomocny. Jeżeli jednak nie umiesz, a mimo to będziesz, możesz zrobić sobie krzywdę. Na KeepSimple.pl postaram się jednak wytłumaczyć i pokazać, jak można korzystać z tego narzędzia.

⇒ Trochę przeżyłem. Osiągałem sukcesy, ale zaliczałem też spektakularne klęski. Obracałem się zarówno wśród osób szczęśliwych, żyjących po swojemu, a także takich, które osiągnęły sukces, spełnienie, zdobyły wpływy i uznanie. Ale też niemal zbankrutowałem, popełniłem wiele błędów, miałem ogromne długi, rzeszę wierzycieli i komorników. Wiem, jak to jest mieć pieniądze, ale też wiem, jak to jest ich nie mieć.

 

Oprócz pisania pracy doktorskiej, zajmuję się pomocą w uzyskiwaniu kredytów hipotecznych. Mam uprawnienia do współpracy z niemal wszystkimi bankami, które oferują kredyty hipoteczne.

Posiadam wieloletnie doświadczenie i dużą grupę zadowolonych klientów. Jeżeli bierzesz lub planujesz w przyszłości wziąć kredyt hipoteczny, chętnie Ci pomogę. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej.

Polecam zacząć przygodę z KeepSimple.pl od przerobienia Elementarza. Jeżeli zechcesz, bym pomógł Ci stać się szczęśliwym, zapraszam Cię do przeczytania pierwszego rozdziału. Jeżeli interesuje Cię wybrany obszar finansów osobistych, znajdziesz go w spisie treści.

Każdy rozdział Elementarza ma taką samą strukturę. Zaczyna się od jednozdaniowego podsumowania, następnie treści. Na końcu rozdziału jest streszczenie, kluczowe pojęcia, wykorzystana literatura oraz odnośniki do poprzedniego i następnego rozdziału.

Ważniejsze treści są podkreślone w ten sposób. Dzięki temu możesz szybko sobie powtórzyć esencję artykułu lub rozdziału. Artykuły na blogu podzieliłem na 7 kategorii:

Plany i celeartykuły o planowaniu, szukaniu tego, co nas uszczęśliwia, stawianiu sobie celów, sposobach ich realizacji i różnych podejściach do życia;

Panowanie nad pieniędzmiartykuły o korzystaniu z pieniędzy, oszczędzaniu, wydawaniu, zarabianiu i podejmowaniu codziennych decyzji;

Jak chronić siebie i swój majątek – artykuły o zabezpieczaniu się przed różnymi wydarzeniami, które mogą doprowadzić do pogorszenia się poziomu życia, utraty majątku lub innych nieprzyjemnych konsekwencji;

Kredyty i pożyczki – artykuły o różnego rodzaju kredytach, pożyczkach i innych sposobach finansowania naszych wydatków pieniędzmi, należącymi do innych osób, oraz o tym, w jaki sposób należy z nich korzystać, a w jaki nie;

Pomnażanie pieniędzy – artykuły o tym, w jaki sposób pomnażać swój majątek. W co inwestować (lub na czym spekulować), w jaki sposób to robić, na co zwracać uwagę;

Wolność finansowa i emerytura – artykuły o tym, w jaki sposób dotrzeć do emerytury, kiedy można na nią przejść, na jakim poziomie żyć i skąd wziąć na to pieniądze;

Recenzje książek – recenzje i opisy książek, które ukształtowały moje życie, moje postrzeganie świata.

Nie bój się komentować. Wszystko co zostało na świecie napisane, wymyślone, to tak naprawdę czyjaś opinia. Jeżeli się nie zgadzasz (lub wręcz przeciwnie – jeżeli dokładnie się z tym zgadzasz), napisz o tym w komentarzu.

Jeżeli masz pytania – skorzystaj z formularza kontaktowego lub napisz maila (tomek@keepsimple.pl). Możesz też napisać na Facebooku.

Gdy polubisz fanpage Keep Simple na Facebooku, będziesz na bieżąco ze wszystkimi nowymi artykułami.

Jeżeli znajdziesz na Keep Simple coś, co Cię zainteresuje, koniecznie podziel się tym ze znajomymi! 🙂

Bo w życiu nie chodzi o to, by oszczędzać, tylko być szczęśliwym

 

 

Share This