Pośrednictwo Finansowe

Pośrednictwo Kredytowe   Pośrednictwo Ubezpieczeniowe   Pośrednictwo Inwestycyjne


 Zdjęcie przedstawia Tomka Musiałowskiego, doradcę finansowego i pośrednika kredytowego, specjalizującego się w kredytach hipotecznych

Pomogę Ci uzyskać najlepszy kredyt hipoteczny, dopasowany do Ciebie, Twojej sytuacji i planów na przyszłość

 

 

 

POŚREDNICTWO KREDYTOWE


Większość banków w jednym miejscu

Współpracuję z jedną z największych firm pośrednictwa finansowego w Polsce. Mam w ofercie większość ofert kredytów hipotecznych dostępnych na rynku – wszystkie, które współpracują z pośrednikami finansowymi.


Nic za to nie płacisz

Za pośrednictwo finansowe jestem wynagradzany prowizyjnie, w całości przez instytucje finansowe. Moje usługi są dla Ciebie całkowicie darmowe, a oferty, które ode mnie otrzymasz będą takie same, jakie uzyskałbyś udając się sam do banku.

Nie wierzysz? Zobacz jak to działa


Ty jesteś moim klientem

Otrzymam wynagrodzenie tylko wtedy, gdy zdecydujesz się uruchomić kredyt za moim pośrednictwem. Od Ciebie zależy czy cokolwiek zarobię, więc to Ty jesteś moim klientem.


Wszystkie banki płacą mi tyle samo

Firma z którą współpracuję tak zarządza polityką konfliktów interesów, by doradca mógł bez żadnych pokus, kierować się wyłącznie dobrem klienta. Dlatego każdy bank płaci mi tyle samo. Nie ma dla mnie znaczenia, w którym banku weźmiesz kredyt. Liczy się to, byś wziął go za moim pośrednictwem. Dlatego zawsze proponuję ofertę najlepszą dla Ciebie.


Dbam o Twoje bezpieczeństwo

Współpracując ze mną, zwiększasz swoje szanse na otrzymanie kredytu. Składamy wnioski do kilku banków, by zawsze mieć jakieś wyjście awaryjne. Pomogę Ci przygotować się do kredytu – stać się pożądanym klientem dla banków. Będę czuwał nad Twoimi sprawami na każdym etapie – od złożenia wniosków, po uruchomienie kredytu.


Oszczędzasz czas i nerwy

Zamiast tracić czas na szukanie, porównywanie ofert i walkę ze sprzedawcami w kolejnych bankach (a każdą ofertę da się przedstawić tak, by wydawała się najlepsza), zgłoś się do mnie. Pokażę Ci oferty kilkunastu banków, pomogę wybrać najlepsze i sam je złożę. Twoja jedyna wizyta w banku to podpisanie umowy kredytowej.


Mogę do Ciebie przyjechać

Jestem z Wrocławia, gdzie mam swoje biuro, ale bardzo lubię podróżować. Możesz skorzystać z moich usług nawet, gdy mieszkasz w Suwałkach czy Rzeszowie.


Etapy współpracy:

1) Wyślij mi wiadomość

Skorzystaj z formularza kredytowego lub wyślij mi wiadomość

2) Skontaktuję się z Tobą

Jeżeli podałeś numer telefonu, zadzwonię do Ciebie. Jeżeli nie, napiszę maila. Być może będę miał dodatkowe pytania, niektóre sprawy będę chciał wyjaśnić lub się upewnić. Umówimy się też kiedy i w jaki sposób mam przedstawić ofertę kredytową i w jaki sposób ją omówimy.

3) Przygotuję dla Ciebie oferty kredytowe

Mimo że będą to oferty zaprezentowane tak, by łatwo je było porównać, nie pozostawię Cię samemu z nimi. Skontaktujemy się jeszcze raz, by dokładnie je omówić. Jeżeli jesteś z Wrocławia lub okolic, dobrze by było się spotkać.

Następnie uzgodnimy kiedy dasz mi znać, czy będziesz chciał złożyć wnioski za moim pośrednictwem i do których banków. Wyślę Ci wówczas listę wymaganych dokumentów.

4) Zgromadzisz wszystkie potrzebne dokumenty

By złożyć wnioski musimy mieć wszystkie dokumenty, których wymagają wybrane przez Ciebie banki. Są to przede wszystkim:

– dokumenty dotyczące Ciebie (np. dokumenty tożsamości)

– dokumenty dotyczące twojej sytuacji majątkowej (np. zaświadczenie od pracodawcy, historia rachunku na które wpływa Twoje wynagrodzenie, PIT)

– dokumenty dotyczące nieruchomości (np. umowa przedwstępna)

5) Podpiszesz wnioski kredytowe

Gdy będziesz miał już wszystkie dokumenty, spotkamy się. Przywiozę ze sobą wszystkie wnioski kredytowe i załączniki, zazwyczaj są one już wcześniej w części wypełnione przeze mnie. Podpiszesz je, a ja..

6) Złożę wnioski kredytowe do wybranych przez Ciebie banków

Z większością banków współpracujemy centralnie, co oznacza, że przesyłam wniosek bezpośrednio do analityków. Z niektórymi jednak współpracujemy oddziałowo, co oznacza, że przekażę wniosek do placówki w Twoim mieście, wskazanej przez bank.

7) Będę pilnował Twoich spraw podczas procesu kredytowego

Niezależnie jednak od rodzaju procesu, będę na bieżąco kontrolował status wniosku. Gdy bank zażyczy sobie dodatkowych dokumentów lub wyjaśnień, będę natychmiast Cię o tym informował. Gdy tylko brakujące dokumenty mi dostarczysz, przekażę je bankowi.

8) Wybierzesz najlepszą ofertę kredytową

Gdy wszystkie banki wydadzą decyzje kredytowe, przedstawią nam ostateczne warunki kredytu. Wspólnie wybierzemy ofertę, która okaże się dla Ciebie najbardziej korzystna

9) Podpiszesz umowę kredytową z wybranym bankiem

Przekażę Twoją decyzję wybranemu bankowi. Bank przygotuje umowę kredytową, którą podpiszesz w placówce bankowej w Twoim mieście. Nie zostawię Cię jednak samego – jeżeli tylko sobie tego zażyczysz, przyjadę na podpisanie umowy kredytowej. W niektórych przypadkach nawet moja obecność będzie wymagana.

10) Uruchomisz kredyt

Po podpisaniu umowy kredytowej będziesz musiał spełnić jeszcze kilka warunków, które zostaną dokładnie omówione podczas podpisywania umowy kredytowej. Zazwyczaj jest to złożenie wniosku o wpis hipoteki, ubezpieczenie mieszkania czy zapewnienie środków na pobranie prowizji na wskazanym przez bank rachunku. Gdy je spełnisz i złożysz dyspozycję uruchomienia kredytu, pieniądze zostaną przelane zbywcy nieruchomości.

Nie wierzę. Nie ma nic za darmo.

Na pewno są tu jakieś ukryte opłaty.

Jak głosi jedna z fundamentalnych zasad ekonomii nieznanego autora, nie istnieje coś takiego jak darmowy obiad (zgodnie z zasadą, że mądre rzeczy mogą mówić tylko mądrzy ludzie, No Free Lunch wkłada się w usta Milton Friedmana; jest to jednak mało prawdopodobne. Pierwszy raz publicznie użył tego stwierdzenia wojskowy statystyk Leonard Porter Ayres, nie jest on jednak autorem – źródło). Absolutna racja, nie mam zamiaru jej podważać. Pamiętajcie jednak, że ekonomia to bardzo skomplikowany zbiór powiązanych ze sobą systemów. Bardzo często zdarza się, że przy jakimś zjawisku jeden z podmiotów otrzymuje coś całkowicie za darmo. Tak jest też w tym przypadku.

Proces pośrednictwa kredytowego angażuje głównie trzy strony: Ciebie (klienta), mnie (pośrednika) oraz bank. Twoje interesy są przeciwstawne interesom banku. Ty chcesz jak najmniej zapłacić za kredyt, bank chce jak najwięcej zarobić. Ja natomiast chcę, by ktoś mi zapłacił za to, że połączę Ciebie z bankiem.

Mogłoby się wydawać, że bank mnie nie potrzebuje; przecież sam znajdzie sobie klienta. Tobie z pewnością się przydam – zaoszczędzisz czas, będziesz bezpieczniejszy, przypilnuję, byś nie wpadł w jakieś bagno. To Ty więc powinieneś mi płacić. Gdyby tak było, nie musiałbym zawierać żadnych umów z bankami, działałbym tylko i wyłącznie w Twoim interesie i na Twoje zlecenie. No tak, ale Polacy nie są jeszcze gotowi, by płacić za doradztwo finansowe.

Okazuje się jednak, że bank też może uzyskać konkretne korzyści dzięki pośrednikom finansowym. Gdyby pośredników nie było, bank musiałby sam znaleźć klienta, czyli ponieść pewne koszty, nie wiedząc, czy się zwrócą. Musiałby zapłacić za reklamy kredytów hipotecznych w internecie, może nawet uruchomić kampanię reklamową w telewizji.

Widzieliście jakąś reklamę kredytu hipotecznego w TV? Eurobank z Piotrem Adamczykiem w 2013, Polbank EFG w 2009… mało tego. Porównajcie z lokatami czy kredytami gotówkowymi. Kampania reklamowa by kosztowała dosyć dużo – nie wiadomo jednak, czy jacyś klienci by przyszli. Bank poniósłby ryzyko (wydał pieniądze nie wiedząc, czy je odzyska).

Ale kampania reklamowa to nie wszystko. Bank musiałby mieć w większości oddziałów doradców hipotecznych. A doradca hipoteczny to zaawansowana półka bankowości, byle kogo się do hipoteki nie wyśle. To musi być osoba z wiedzą, doświadczeniem – też będzie kosztować. I to co miesiąc, niezależnie od tego, czy klienci będą. Mnożą się kolejne koszty stałe. A większe koszty stałe to większe ryzyko działalności.

No, tak. Ale nie trzeba płacić pośrednikom!

Owszem, nie trzeba. Ale pośrednikom nie płaci się stałych pensji, otrzymują prowizję za sprzedaż. To są koszty zmienne. Koszty zmienne nie wpływają na ryzyko działalności.

Skoro działalność jest bardziej ryzykowna, właściciele (np. akcjonariusze) oczekują większej stopy zwrotu z zainwestowanego kapitału – rośnie więc koszt kapitału własnego. A gdy rośnie koszt kapitału, zmniejszają się zyski.

Nawet jeżeli wszystko się zbilansuje – czyli koszt pozyskania klienta, jego obsługi i droższego kapitału własnego wyniesie tyle samo, co prowizja dla pośrednika, to pozostaje jedna kwestia. Działalność banku bez pośredników jest bardziej ryzykowna. W dobrych czasach nic się nie stanie, ale gdy przyjdą złe czasy… Too big to fail już nie działa. Lehman Brothers upadło, może upaść i polski bank.

Tak więc, bankom również się opłaca korzystanie z pośredników. Banki o tym wiedzą, i z pośredników korzystają. Koniec końców, jest to więc usługa dla banków – dzięki niej mogą obniżyć ryzyko działalności. I właśnie za to banki płacą, a Ty masz moje usługi za darmo.POŚREDNICTWO UBEZPIECZENIOWE


Pomogę Ci znaleźć:


Ubezpieczenia na życie

chroniące Twoich bliskich przed finansowymi skutkami Twojej śmierci lub inwalidztwa


Ubezpieczenia wypadkowe

chroniące Ciebie przed finansowymi skutkami nieszczęśliwych wypadków


Ubezpieczenia zdrowotne

dające finansowe wsparcie w przypadku poważnych zachorowań


Ubezpieczenia mieszkaniowe

chroniące Cię przed finansowymi skutkami zdarzeń losowych (takich jak pożar, powódź czy huragan) w Twoim mieszkaniu lub domu


Ubezpieczenia AC/OC

chroniące Cię przed finansowymi skutkami wypadków samochodowych


Ubezpieczenia turystyczne

chroniące Cię podczas podróży zagranicznychPOŚREDNICTWO INWESTYCYJNE


 Fundusze inwestycyjne

w które możesz inwestować jednorazowo


Obligacje korporacyjne

oferowane w ramach emisji z rynku pierwotnego


Fundusze Inwestycyjne Zamknięte (FIZ)


Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe

w które możesz inwestować zarówno jednorazowo jak i regularnie


Programy Oszczędnościowe

za pomocą których możesz inwestować regularnie